Česká galerie moderního umění

O galerii

Česká Galerie Moderního Umění je poměrně „mladou“ pražskou galerií, byť její základ vychází ze soukromých sbírek, které vznikaly už hluboko v druhé polovině minulého století. V našich sbírkách proto najdete i velikány české výtvarné tvorby 20. století, ale naše ambice je trošku jiná. Nechceme být jen další galerií zaměřenou jenom na to nejlepší a nejdražší, co je v Čechách k mání. Chtěli bychom se stát živým místem, kde se můžete kdykoliv zastavit při procházce Prahou

Chtěli bychom Vám kromě pravidelných výstav současných českých výtvarníků ukazovat i práce autorů, kteří se ještě nestačili proslavit nebo na které už se naopak zapomnělo. A s troškou zdravé škodolibosti bychom Vám rádi ukazovali i taková díla, nad kterými třeba zavedené galerie trošku ohrnují nos, ale nám se přesto líbí a máme je rádi.

To je vlastně hlavní kritérium celé naší sbírky a také naší práce. Chceme Vám představovat obrazy, které třeba nemusí mít žádnou závratnou hodnotu, ale nám se prostě líbí a posuzujeme je hlavně podle toho, zda bychom chtěli mít takovou věc pověšenou doma v obýváku, aby se stala součástí našeho bytu a našich životů.

Proto u nás nečekejte žádné sterilní prostředí, kde byste se raději neměli ani dýchat, ani učené řeči kurátorů, kteří Vám nadmíru důležitě vysvětlí, jak to autor vlastně myslel a že tomu vlastně vůbec nerozumíte. Nic takového určitě nechceme. Přijďte se k nám jen podívat na obrázky a výtvarná díla, která Vás třeba na chvíli potěší a strávíte tu pár příjemných chvil. Na to žádné odborné ani jiné znalosti nepotřebujete. Chceme být galerií, kam se nemusíte bát vstoupit.

Samozřejmě se ale nemůžeme jenom těšit z krás výtvarného umění - kromě toho také musíme platit nájem a složenky, stejně jako každý smrtelník. Proto je naše galerie především prodejní a budeme dbát na to, aby z každé výstavy byla aspoň nějaká část na prodej pro ty, kterým se vystavená díla líbí stejně jako nám.

Kromě originálních prací současných autorů se proto budeme zaměřovat také na výstavy a prodej litografií a grafik českých i zahraničních autorů, abychom měli stálou nabídku cenově velmi dostupných prací pro každého návštěvníka naší galerie, který by si chtěl koupit obrázek, který se mu líbí, a třeba tím založit i svou vlastní celoživotní sbírku. Z našich zkušeností to totiž koupí prvního obrazu nekončí, ale většinou právě začíná.

Pokud Vás náš koncept zaujal a chtěli byste pravidelně vědět, co je nového, zanechte nám kontakt ve formuláři níže a my Vám budeme pravidelně posílat informace o připravovaných výstavách, pozvánky na vernisáže nebo tipy na zajímavé autory, o nichž třeba zatím nikdo neví, ale jejich cena (aspoň podle našeho názoru) poletí strmě vzhůru a kromě ozdoby Vašeho obýváku se mohou stát i zajímavou investicí.

Ať se vám u nás líbí.